TĚŽBA a její dopady na životní prostředí VII

Organizační výbor zve všechny zainteresované odborníky, aby přihlásili vhodné referáty popř. plakátová sdělení, která by mohla zaznít na konferenci TĚŽBA a její dopady na životní prostředí VII.
Přihlášky referátů a posterů odešlete prosím zároveň s předběžnou přihláškou na e-mail: klara.kanska@ekomonitor.cz, popř. na adresu Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r. o., Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III, do 31. 5. 2017.

Datum od:
19.09.2017 09:00
Datum do:
20.09.2017 14:00
Místo konání:
Hotel Cascade, Most
Druh:
konference

V rámci exkurze se podíváme do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari, které funguje již od roku 2009. Budeme se tedy moci zblízka seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Nás bude čekat konkrétně trasa 3, tedy Areál Benedikt, Hipodrom Most, vyhlídková terasa lomu Vršany, vodní dílo Vrbenský (Matylda), areál děkanského kostela a jezero Most. A na co konkrétně se můžete těšit? Z technologie na KU 800, KU 300, ZP 6600, z geologie na uhelnou sloj, nadložní zeminy (jíly, jílovce), z biologie na kachnu divokou, poštolku, zajíce polního a skokana hnědého a z ekologie na mokřady, bylinné vegetace a slanobytné rostliny. Více informací najdete na: http://www.uhelnesafari.cz/cz/index.html.

Připojené fotogalerie

Připojené sborníky

Přiložené soubory

Prezentace

Pro přístup k souborům prezentací zadejte heslo:

Zobrazit vše