Budujeme vodárenské projekty stabilizující dodávky pitné vody v obcích

04.04.2024

Jednou z oblastí, které jsme se v posledních letech hodně věnovali, bylo posilování vodárenských soustav v obcích. V reakci na zhoršující se dostupnost vody a negativní dopady sucha mohly obce v posledních letech čerpat dotace z NPŽP právě na projekty výstavby veřejných vodovodů a souvisejících úpraven vody.

Stavby, které jsme v této oblasti realizovali, měly velmi často následující scénář: vyhloubení průzkumného vrtu, následné přebudování na studnu, propojení studny do nového vodojemu, instalace úpravny vody a trubní propojení na obecní vodovod. Takže jsme vyhledávali a budovali nové zdroje vody a hloubili vrty, napojovali je na studny, stavěli nové vodojemy a úpravny vody s různými technologiemi úpravy vody, budovali nové vodovodní přivaděče a realizovali další související práce se společným cílem, kterým je stabilizace dodávek pitné vody především v nejvíc zranitelných oblastech.

Naše oddělení vodohospodářských staveb tak v posledních měsících ukončilo nebo ukončuje řadu staveb posilování vodárenských soustav napříč republikou, namátkou třeba v obcích Chmelná (okres Benešov), Chroustovice (okres Chrudim), Kojetín (okres Havlíčkův Brod), Kynice (okres Havlíčkův Brod), Ratměřice (okres Benešov), Střezimíř (okres Benešov), Žďár (okres Mladá Boleslav) nebo Žižkovo Pole (okres Havlíčkov Brod).

Ilustrační fotografie je z projektu posilujícího vodárenskou soustavu v obci Ratměřice.

Zpět na aktuality
Budujeme vodárenské projekty stabilizující dodávky pitné vody v obcích

Kontakt & Poptávka

+420 469 682 303-5

+420 800 13 11 13

ekomonitor@ekomonitor.cz

Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o.

Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III (mapa)

IČ: 15053695 / DIČ: CZ15053695

ISDS: 3v8a5db

Kompletní kontakty

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: