Lapáky tuků

Lapáky tuků neboli odlučovače jsou určeny k zachycení a odloučení neemulgovaných tuků a olejů rostlinného a živočišného původu odtékajících v odpadních vodách. Používají se především v oblasti závodních kuchyní a potravinářských provozech, zařazují se jako čistící zařízení před malé čistírny odpadních vod nebo samostatně před zaústěním odpadních vod do kanalizace. Lapáky tuků chrání veřejnou kanalizaci před zanášením tuky a ČOV před snižováním jejich účinnosti.

Oblasti využití lapáku tuků:

  • restaurace
  • hotely
  • závodní kuchyně
  • výrobny hotových jídel

Jak lapák tuků funguje:

Odpadní voda je přivedena do odkalovací nádrže, kde se výrazně zpomalí její rychlost, voda se uklidní a dojde k usazení částic těžších než voda. V odlučovací části se oddělí tukové částice, které jsou lehčí než voda. Tyto částice se shromažďují na hladině, kde vytvářejí plovoucí vrstvu. Vyčištěná voda odtéká pod nornou stěnu do odtokového potrubí. Na lapač tuku může být přivedena pouze voda znečištěná rostlinnými nebo živočišnými tuky. V žádném případě se do lapáku nesmí pouštět splašková voda z toalet a dešťová voda. Tato voda nesmí být znečištěna minerálními oleji. Vhodně zvolenou velkostí a dodržováním zásad vedení provozu lze na výstupu z lapáku dosáhnout zbytkové koncentrace tukového extraktu do 25 mg/l.

Proč si vybrat náš lapák tuků:

  • zajištujeme dopravu a montáž po celé ČR
  • máme za sebou řadu úspěšných realizací na klíč
  • ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně dle jeho požadavku
  • Zajistíme komplexní poradenství od projektu až po montáž
image

Kontakty - Lapáky tuků

Jiří Krňák

jiri.krnak@ekomonitor.cz

Bc. Lenka Zavřelová

lenka.zavrelova@ekomonitor.cz
image
image

Kontakt & Poptávka

+420 469 682 303-5

+420 800 13 11 13

ekomonitor@ekomonitor.cz

Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o.

Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III (mapa)

IČ: 15053695 / DIČ: CZ15053695

ISDS: 3v8a5db

Kompletní kontakty

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: